четвер, 30 листопада 2023 р.

Всеукраїнська онлайн-руханка “Цікава фізкультура”

 30.11.2023 року учні разом з педагогами долучилися до Всеукраїнської онлайн-руханки “Цікава фізкультура” та вправ з ментального здоров’я в рамках фестивалю “Назустріч успіху ”  Всеукраїнського проєкту “Єдина Україна”, що проходив у Івано-Франківській області за концепцією “Спорт заради розвитку”.

Разом до ПЕРЕМОГИ!!!



пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

Шкільний урок волонтерства!

 Волонтерство – це добровільна суспільно корисна діяльність, спрямована на вирішення або пом’якшення соціальних проблем. Волонтери вкладають свій час, зусилля й талант для того, аби зробити світ кращим.

Сьогодні скарбничка наших досягнень, поповнилась сертифікатом за участь в проєкті волонтерства! Наш внесок в поширенні цінностей волонтерства серед активної молоді надзвичайно важливий!

Цей сертифікат підтверджує нашу активну участь в проєкті, бо добрі справи, які починаються зі шкільних років, виховують у дітях емпатію, здатність розуміти інших, дають змогу накопичувати досвід соціальної взаємодії та спілкування.



середа, 22 листопада 2023 р.

Фізичне виховання в сім'ї

  Усі батьки воліють, щоб їхня дитина росла здоровою, сильною, міцною, але часто забувають, що розвиток фізичних якостей залежить насамперед від них самих. Саме тому турбота про розвиток рухових умінь і навичок дитини повинна стати першорядним завданням батьків буквально з перших років життя людини. Звичайно фізкультура в ранньому і дошкільному віці має асоціюватися в дитини з веселою грою. Тому варто придивитися, які саме фізичні вправи малюк виконує найохочіше і робити їх домінантними на перших етапах занять. Надалі слід вводити нові фізкультурні рухи, але робити це тактовно, без натяку на примушування.

 Основний період фізкультурних занять батьків з дітьми від двох до шести років. Але й після шести не слід забувати про родинну фізкультуру. Систематичні вправи в домашньому спортивному куточку, ранкова гімнастика, вечірня пробіжка з татом сприятимуть успіху у фізкультурних заняттях у школі. Можливість включити до розпорядку дня спільні заняття з дитиною знайдеться завжди.

  Продумайте оптимальні години занять у режимі вашої сім’ї, домовтеся, що з малям вправлятиметься і татко і мама. А то й бабуся і дідусь. «Дошкільна» фізкультура і їм до снаги. Займайтеся з дитиною систематично. Тоді вона поступово звикне до фізичних навантажень як до щоденної потреби.

   Тривалість домашнього заняття може бути різною залежно від віку дитини, наявності вільного часу батьків, пори року, відрізку доби, а також від того, чи займається дитина до і після заняття (якщо дитина втомилась після тривалої прогулки, тривалість заняття має зменшуватись (якщо дитина втомилась після тривалої прогулянки, тривалість).
 Ранкові заняття корисніші за вечірні, оскільки м’язи тіла після сну «розминаються», Поліпшується кровообіг у тканинах. Під час зарядки краще пропонувати дитині легкі й уже відомі вправи.

  Тривалість ранкових занять близько 10 хв. До обіду обов’язково надайте дитині можливість погуляти, погратися на свіжому повітрі. Якщо є змога, проведіть з нею 12-15хвилинне фізкультурне ї заняття, включивши до нього вправи для великих м’язових груп.
  Після обіду дошкільняті потрібний сон, а от після нього дуже корисні спокійні коригуючи вправи і знову прогулянка на свіжому повітрі, під час якої дитину треба заохочувати до бігу, стрибків тощо. В цей час маляті треба розучувати різноманітні вправи з предметами (іграшками), вправлятися на різних снарядах гімнастичній стінці, гойдалці, гірці. Найкраще в товаристві однолітків. Тривалість такого заняття може становити 18 – 20 хв.
   Після вечері займатися фізкультурою не рекомендується:інтенсивна рухова діяльність після їжі шкідлива (це стосується будь-якого часу доби), до того ж після фізичних вправ дитина збуджується, довго не може заснути.

   Здорову, моторну дитину не треба припрошувати займатися фізкультурою. Вона сама відчуває потребу в русі, охоче виконує різні завдання. Чудово, якщо ви вчасно підбадьорите малюка, подивуєте з того, який він міцний, спритний, сильний, як добре виконує вправи. Так поступово розвиватимуться впевненість у своїх силах, бажання вчитися опановувати нові, більш складні вправи та ігри.

  Якщо ж у малого немає спортивного інтересу, спершу поміркуйте над причинами. Кволість? Страх? Комплекс « першої невдачі»? гладкі діти, бува, не люблять фізкультуру, бо їм важко, ліньки рухатися. Таких слід лікувати за допомогою дієти і все-таки намагатися прилучити їх до занять, аби вони не відставали в руховому розвитку від однолітків. Окрім похвали, заохочення справить враження і переконливе пояснення, для чого саме потрібні заняття фізкультурою (щоб не бути схожим на ведмежа, гратися, як і всі інші діти, щоб швидше навчитися плавати тощо).

  Чим і як займатися? Насамперед, дорослий має достеменно знати, яку вправу він хоче розучити з дитиною, як буде її виконувати і чого бажає цим досягти. Кожна вправа чи рухлива гра мають свій сенс, мету, значення, у зв’язку з чим їх поділяють на кілька груп.

   До першої групи входять вправи,спрямовані на формування правильної постави. Тут треба бути особливо уважними до техніки виконання, аби домогтися справжнього оздоровчого ефекту. Другу групу складають вправи з елементами акробатики. Вони спрямовані на розвиток спритності,гнучкості і швидкості реакції і виконуються зі страхуванням. Третя група вимагає рухливих ігор, в яких використовується ходьба, біг, стрибки й  інше. Щоб ці природні рухи були більш цікавими для дітей, їх об’єднують іграми з простими правилами. Таким чином, дитина вчиться дисциплінованості й уважності.

   До четвертої групи входять вправи з використанням різних предметів на свіжому повітрі або в приміщенні. Тут дуже важлива винахідливість батьків, яка допоможе у звичайних умовах підготувати для дітей різні цікаві перешкоди для перелітання, перестрибування і розгойдування, які б збагатили руховий запал дитини.

   Кожна дитина відчуває природну потребу в активному русі. І дуже важливо, коли в сім’ї її зуміють скерувати у належне русло,тобто зробити фізкультуру не просто обов’язковим, а й улюбленим режимним моментом малюка. Саме систематичність таких занять буде доброю запорукою того, що син чи дочка ростимуть здоровими, спритними, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть. А ще фізкультура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплінованість, організованість, звичка дотримувати правил особистої гігієни.

вівторок, 21 листопада 2023 р.

Зустріч № 6 10-Б

Тема: Година пам՚яті  «Година-реквієм « Їм у віках судилося безсмертя…» до  Дня захисника Вітчизни.

Конспект

Нам не треба війни, не треба –
Ми за спокій і мир на Землі,
Щоб не коршаки в чистому небі,
А космічні пливли кораблі,
Щоб щасливо зростали діти
І не бачили жаху війни,
Щоб зловісний воєнний вітер
Був розвіяний вітром весни.
Вітром правди і сили людської –
Силу ту не здолати в віках –
Нас даремно лякають війною,
Міць народу – в народних руках!
В дні пам’яті Героїв ми з глибоким сумом і з великою вдячністю згадуємо тих, хто захищає наш край.Привітальна картинка зі святами 14 жовтня - фото 1

Вшануємо разом пам’ять про загиблих хвилиною мовчання. Просимо вас згадати у ваших молитвах Героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє.

 А все почалося з майдану(лютий 2014)………і перші загиблі вже були там!

«Майдан – тут викристалізовувалось наше бачення правдивої історичної долі України, її справжніх героїв, її майбутнього… Майдан вивів на авансцену української і світової історії нові українські обличчя, характери. Ще ніколи так органічно не звучало суто бандерівське вітання «Слава Україні!» — «Героям Слава!»…

Люди, які сміливо, на повний голос заговорили про вибір шляху і про по-новому відчуту свободу, відповідальність, самопожертву, самоорганізацію. Те, що нас об’єднує з вільним світом, до якого ми з боями прориваємось, — це відчуття спільних цінностей.

Люди раптом зрозуміли, яка сила в них за плечима. Тут проявило себе абсолютно нове і зворушливе явище — дуже багато людей із книгою в руках, здавалося, у найменш пристосованих до цього умовах».

      «Люди Майдану» 

А сотню вже зустріли небеса….

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог, побачивши загін:

Спереду — сотник ,молодий, вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній-сивий-сивий..

І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк (21.02 2014)

Герої не вмирають!

Війна – пролита братська кров,
Розбиті серце й мрія.
Війна – це змучена любов,
А в глибині душі надія…

20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної сотні

А через 8 років почалась війна на усій території України, і скільки ще буде героїв віддавши своє життя за волю і гідність нашого народу!!!

Російське вторгнення в Україну (також російська агресія проти України, російсько-українська війна, в російській пропаганді — «спеціальна воєнна операція») — відкритий воєнний напад Росії на Україну, що почався в четвер о 3:40 24 лютого 2022 року. Третій етап російсько-української війни, розв'язаної Росією 2014 року, участь у якій РФ намагалася заперечувати. Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції від 2 березня 2022 року засудила дії Росії та назвала їх агресією проти України. Міжнародний суд ООН в Гаазі 16 березня 2022 року зобов'язав Росію припинити розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії в Україні.

Військова кампанія почалася після тривалого нарощування російських військ з листопада 2021 року вздовж кордону України з Росією і Білоруссю та визнання органами влади Росії 21 лютого 2022 року терористичних утворень на території України — так званих «ДНР» та «ЛНР» — як державних утворень. Неодноразово різні ЗМІ, західні та українські політики розцінювали накопичення російських військ біля кордонів з Україною з листопада 2021 року як підготовку Росії до війни з Україною. Офіційні представники Росії всіляко заперечували у своїх заявах, що Росія планує чи має намір напасти на Україну. Практично одночасно Збройні сили Російської Федерації почали неприховане перекидання додаткових військ на окуповані території Донецької й Луганської областей.

Завдяки спротиву української армії та сил самооборони вже в перші дні агресії російська армія зазнала значних втрат у живій силі та техніці. У своїй новітній історії, за оцінками українських та міжнародних експертів, Росія в жодній війні ще не зазнавала навіть приблизно таких великих втрат за такий короткий час. За визнанням західної розвідки, Росія зустріла сильніший, ніж очікувала, опір], що зумовило матеріально-технічні проблеми для її військ, нестачу пального, боєприпасів і продовольства, підрив бойового духу нападників. Швидке об'єднання країн світу для допомоги Україні, як і запровадження потужних санкцій проти Росії, стало несподіваним ударом для країни-агресора. Війна триває………..

Низький уклін чоловікам і жінкам, які стоять перед ворогом для спокою і мирного неба над нашими головами. Пам՚ятаємо  тих хто на все життя зостався калікою, і тих у кого ця війна забрала найціннішеЖиття!!!

Ніхто не забутий.
На полі ніхто не згорів:
Солдатські портрети
На вишитих крилах пливуть…

І доки є пам’ять в людей,
І живуть матері,
Допоти й сини, що спіткнулись об кулі,
Живі!


пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху

 Що може бути важливішим за людське життя? Особливо гостро це питання постає воєнний час, у час, коли людина сама відповідальна за власне здоров’я, життя. Уміння бути обачним серед шаленого транспортного потоку – це і є безпека життя.

17 листопада 2023 року в рамках тижня безпеки дорожнього руху з метою залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в нашому закладі освіти пройшов Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху.

Здобувачі освіти під час уроку повторили основні правила безпеки для пішоходів – учасників дорожнього руху, переглянули та обговорили навчальні відеоролики, взяли участь у конкурсах та вікторинах, виконали цікаві інтерактивні завдання, розв’язували ситуативні задачі, навчилися читати дорожні знаки.

Бережіть своє життя й здоров’я, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, не забувайте про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Наше здоров’я – це наша відповідальність! Незнання правил дорожнього руху не звільняє від відповідальності!




четвер, 16 листопада 2023 р.

Віртуальний діалог «Толерантність – гармонія в різноманітті»

 16 листопада у світі відзначають Міжнародний день толерантності. Для вихователя Пономарьової М.М., та класних керівників Ткаченко С.Л., Молчанової І.В. була чудова нагода поговорити з учнями 10-х класів про милосердя, прощення, терпіння, прийняття інших такими, як вони є, співпереживання, здатність витримувати іншого, не такого, як він сам. Та навчити дітей толерантного ставлення до інших? Для цього було знайдено дієвий рецепт – це власний приклад! Тому, ставимося до кожного з розумінням і повагою, приймаємо відмінності інших, говоримо відкрито про розмаїття людей, а важливим є добро та рівність.



 Кожна дитина почуває себе у безпеці, тоді коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент безпечного життя.

В рамках тижня безпеки дорожнього руху учні під керівництвом класних керівників та вихователів взяли участь в інтесиві “Твій друг – дорожній рух!” онлайн-проєкт “Розумний вулик” з використанням інструментарію освітньої платформи “Всеосвіта”. Головною метою інтенсиву було дати дітям зрозуміти проте, що дорога – це не місце для гри і бігу, тому що по ній їздять машини, від яких потрібно триматися подалі на безпечній відстані.

Обережність на дорозі – це збереженні життя!



четвер, 2 листопада 2023 р.

Тренінг “Як підтримати колег, що втратили рідних на війні. Як підтримати дітей, які втратили одного з батьків чи сублінга”

 Будь – яка людина, дитина яка переживає втрату рідних, проходить декілька етапів у власних відчуттях. Кожен із етапів може затягуватися або навпаки, проходити дуже швидко, майже непомітно. Людина може «проминути» будь – яку стадію, а потім повертатися до неї. Загальноприйнятою є думка, що втрата супроводжується печаллю та відчуттям горя. Але це зовсім не так. Люди, які втратили близьких, можуть відчувати складну гамму відчуттів: злість, страх, образу, безпомічність, відчай, тугу, та інше. І це все нормальні прояви. Важливо сприйняти ці почуття, не засуджувати себе, проживати та виражати їх. Розуміння відчуттів, які переживає дитина, допоможе підтримати її та допомогти.

З цією метою 2 листопада 2023 року педагоги нашого закладу освіти долучилися до онлайн-тренінгу «Як підтримати колег, що втратили рідних на війні. Як підтримати дітей, які втратили одного з батьків чи сиблінга». Щоб дорослий не лише професійно грамотно зумів допомогти, а й підтримав би у тяжку хвилину.